O zaletach sauny

Sauna ma bardzo pozytywne działanie na nasze zdrowie i wygląd. Wizyty w saunie nie jest zabiegiem leczniczym, ale nie ulega wątpliwości, że dobrze działają na większość ludzi. Nie tylko hartuje ciało, oczyszcza organizm z toksyn i pobudza krążenie krwi, ale i wspaniale relaksuje i wygładza skórę, z tego zabiegu wychodzimy ładniejsi i bardziej odprężeni. Do wyboru mamy dwa rodzaje sauny. Pierwsza sucha, zwana fińską, temperatura w niej wynosi
85-100 stopni C, a wilgotność powietrza – ok. 10 proc. Druga to sauna parowa, która ma dużo niższą temperaturę, bo 40-50 stopni C, ale wilgotność powietrza sięga nawet 100%. Sauna to przede wszystkim dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, które usuwane są wraz z potem. Jest to także doskonały trening dla układu krążeniowego i oddechowego. Na tym nie kończy się jej pozytywne działanie, wzmacnia ona również układ odpornościowy, Finowie mawiają, że kto regularnie korzysta z sauny przetrwa zimę bez przeziębienia. Ponadto w gorącym powietrzu, rozgrzewają i rozluźniają się nasze zesztywniałe i obolałe mięśnie.
Po wyjściu z sauny nasza skóra jest świeża, oczyszczona i lekko zaróżowiona. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na naszą cerę, głęboko oczyszcza pory. Dzięki psychicznemu odprężeniu nasze rysy twarzy łagodnieją, a zmarszczki mimiczne stają się płytsze.